BRIGHT KIDS INTERNATIONAL ANAOKULU

KAYIT DÖNEMİ

Değerli Veliler,
2018-2019 yılı öğretim yılı için kayıtlarımız kontenjanlarımız dahilinde devam etmektedir.

EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ
Oyun grubu 3 gün
Oyun grubu 5 gün
Okul öncesi yarım gün
Okul öncesi tam gün
Anaokulu tam gün

Program içerikleri ve ücretlendirmelerle ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki numaralardan ya da iletişim sayfamızdan form doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
Ataşehir Şube : 0 216 5044495
Fenerbahçe Şube : 0 216 3630802

KURUCUMUZ

BrightKids Uluslararası Anaokulu'nun kurucusu Gülay Şengül Yağmur 2001 yılında Çukurova Üniversitesi Yabancı Diller İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olmuştur.

2007 yılına kadar Adana, Ankara ve İstanbul'da Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra eşinin işi nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'ne yerleşmiştir. Burada 2010 yılında Duquesne Üniversitesi'nden ‘Instruction and Leadership in Education’ alanında master diploması almıştır. Erken yaşta yabancı dil edinimi ve teknolojinin ikinci dil eğitimine entegrasyonu konularında uzmanlaşan Gülay Şengül Yağmur'un İngilizce eğitiminde programlama ve müfredat yazılımı alanlarında çok sayıda çalışması mevcuttur.

2 çocuk annesi olan Gülay Şengül Yağmur, Türkiye'ye döndükten sonra oğlu Balkan ve kızı Yaprak'ın İngilizce iletişim becerilerini aktif tutmak amacıyla girdiği anaokulu arayışının sonucunda sektördeki 'İngilizce eğitim veren uluslararası anaokulu' açığını fark ederek BrightKids Uluslararası Anaokulu'nu kurmuştur.

2011 yılından bu yana Fenerbahçe'de hizmet vermekte olan BrightKids Uluslararası Anaokulu'nun ikinci şubesi 2016 yılı içerisinde Batı Ataşehir'de hizmete girmiştir.

OKULUMUZ

Bright Kids International Anaokulu, uluslararası program sunan bir anaokuludur. Biz biliyoruz ki, erken yaşta ikinci dil edinimi çocukların bilişsel, akademik ve sosyal becerilerine olumlu yönde büyük katkılar sağlar. Tüm dünyada bugüne kadar yapılan araştırmalar ve istatistiklerin de desteklediği gibi ilk çocukluk döneminden itibaren ikinci dil edinimini sağlamış çocuklar in yaşıtlarına oranla problem çözme yetenekleri daha gelişmiştir, sorunlara farklı bakış açıları ve farklı çözümler getirebilirler, daha yaratıcıdırlar, okul ve sınav performansları diğer çocuklara oranla daha iyidir. En önemlisi de bu çocuklar farklı ulusları, kültürleri ve insanları anlayabilme, kabul etme becerisi ve cesareti kazanırlar.

FELSEFEMİZ

Parlak bir gelecek Bright Kids ile başlar!

Bright Kids olarak kendimizi iki dilli dünya çocukları yetiştirmeye adıyoruz. Bunun için üç önemli prensiple hareket ederiz: besleyici ve öğretici öğrenme ortamı, eğitimcilerin rolü ve veli desteği.

Bize göre program sınıfta yapılacakların yazılı formatından çok daha fazlasıdır.

Biz öğretmek için her fırsatı kullanırız ve müfredat programımızı sınıf içinde yapılacakların çok ötesine, yemek salonumuza, oyun saatlerimize , eğlence ve hatta şarkılarımıza bile taşırız.

Öğretmek için sınıflara girmeyi beklemeyiz ve hiçbir fırsatı kaçırmayız.

MİSYONUMUZ

Misyonumuz çocuklarımızın iki dille yetişerek gelecekte hızla globallesen dünyayı anlayan ve uyum sağlayabilen çok kültürlü, rasyonel, bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamaktır.