ETKİNLİKLERİMİZ

MÜZİK & RİTİM

MÜZİK & RİTİM

Müzik ve müziğe uyumlu gerçekleştirilen dans aktiviteleri sayesinde öğrencilerimizin ritim duygusu ve müzik kulağı gelişir. Muzik&Ritim etkinliklerinde el çırpma, zıplama, eğilme gibi çeşitli hareketler belli bir düzen içerisinde kullanılır, ritmi yakalayarak dans edilir, eğlenceli vakit geçirirken müzik eğitiminin temelleri atılır.

OKUMA VE YAZMAYA HAZIRLIK

OKUMA VE YAZMAYA HAZIRLIK

Okuma ve Yazmaya Hazırlık derslerinin hedefi çocuklara yazı yazma tekniklerini öğretmek, harflerin bir araya gelerek anlamlı bir şekilde nasıl okunduğunu aktarmaktır. Bu aktivitelerde öncelikli amacımız çocuklarımızın çeşitli kalemler ve boyalar kullanarak düşüncelerini aktarabilmeleri ve hikâyeler oluşturabilmeleridir.

DÜŞÜNME BECERİLERİ

DÜŞÜNME BECERİLERİ

Düşünme Becerileri etkinliklerinde eşleştirme, gruplama, sınıflama ve sıralama gibi çocuklarımızın yaşı düzeyinde eğlenceli beyin egzersizleriyle, materyaller kullanılarak oyun içinde öğrenme ve düşünme becerilerinin gelişmesi sağlanır.

EĞLENCELİ BİLİM

EĞLENCELİ BİLİM

Eğlenceli Bilim etkinliğimiz çocuklarımıza birçok yeni bilgi edinme fırsatı sağlar. Doğa gözlemleri, aktivite sırasında yaptıkları deneyler ve gözlemler sayesinde hem eğlenceli vakit geçirirler hem de kalıcı bir şekilde yeni bilgiler edinirler.

YARATICI DRAMA

YARATICI DRAMA

Yaratıcı Drama doğaçlama, rol oynama gibi tekniklerden yararlanılarak uygulanan bir drama şeklidir. Bu teknikler kullanılarak çocuklar bir lider eşliğinde hayal etme, bir olayı sahneleme ve yansıtma gibi becerilerini geliştirebilirler. Bu sayede çocuklar düşüncelerini ve yaşadıklarını aktarma, yaratıcı düşünme ve yaratıcı ifade şekli, kurgu ve gerçek arasındaki metaforik dili anlayabilme konusunda büyük gelişme sağlarlar.

YARATICI SANAT

YARATICI SANAT

Çocuklarımızla sanat çalışmalarımız sadece kesme yapıştırma gibi motor becerilerine yönelik değil aynı zamanda da onların yaratıcılık ve sanat anlayışının gelişmesini de hedefler. Yumurta kutuları, pet şişeler, kalmış yün ip gibi malzemeler sizin için çöp olabilir ama bizim için birer yaratıcı sanat materyali. Yaratıcı Sanat etkinliklerimiz sırasında çocuklarımızın hayal gücü gelişirken, yaratıcılıkları artar ve çocuklarımız bunları dışarı aktarabilmenin heyecanını yaşar.

Yoga

Yoga

Yoga çocukların zihnini, vücutlarını dinlendirdiği, çeşitli duyularının açılmasının sağlandığı bir egzersiz şeklidir. Ayrıca yoga çocukların denge, esneklik ve koordinasyon becerilerinin gelişmesini sağlarken, egzersizler sırasında belirli bir uyum içerisinde birbirleriyle etkileşimde bulunmalarını sağlar.

BALE

BALE

Bale çocuklarımızın fiziksel kuvveti ve çevikliğini, konsantrasyon becerisinin gelişmesini, müzik ve ritim eşliğinde bunlara uygun bir şekilde hareket edebilmesini sağlar. Bale sayesinde kas gücü ve esneklik gelişir. Ayrıca çocukların ruhsal sağlığı ve duygusal gelişimi için bale son derece önemlidir.

EĞİTİM GEZİSİ

EĞİTİM GEZİSİ

BrigthKids Anaokulu olarak eğitimsel okul gezilerinin öğrencilerimize farklı deneyimler yaşattığına inanıyoruz. Bu gezilerimizin amacı gözlemleyerek öğrenme şeklinde olsa da, bizim için asıl önemli olan öğrencilerimizin farklı alanlardaki profesyonellerle tanışması, farklı düşünceleri tanıması ve değişik yerler keşfetmesidir.

MUTFAK ATÖLYESİ

MUTFAK ATÖLYESİ

Mutfak Atölyesi’nde çocuklarımız yedikleri yemeklerin nasıl hazırlandığını ve nasıl oluştuğunu öğrenirler. Burada çocuklara sağlıklı besinlerden oluşan yemeğin ve sağlıklı beslenmenin önemi aktarılır. Atölye sırasında çeşitli besinler kullanılarak artistik, çeşitli şekillerin ve figürlerin olduğu tabaklar hazırlanır. En sonunda ise bu eğlenceli tabaklarımızı birbirimizle paylaşırız ve afiyetle yeriz.

Açık hava/ Kapalı mekan Aktiviteleri

Açık hava/ Kapalı mekan Aktiviteleri

Serbest oyun çocukların değişen durumlara ve çevreye kolaylıkla adaptasyon sağlamaları için gereken birikimin kazanılmasını sağlar. Yetişkin bireyler haline geldiklerinde bu beceri sayesinde karşılaştıkları problemlerle ve zorluklarla kolaylıkla baş etme becerisi ve ya değişen durumlara kolaylıkla uyum sağlama yeteneği geliştirirler. Bu yüzden bütün çocukların serbest zamana, özgürce oyun oynamaya ve kendi adımlarını atmaya ihtiyacı vardır. Serbest oyun aktivitelerimiz işte bu yüzden bizim için oldukça önemlidir.

DOKUNMATİK (DOKUNARAK MATEMATİK)

DOKUNMATİK (DOKUNARAK MATEMATİK)

Dokunmatik etkinliğimiz interaktif bir şekilde çeşitli objeler kullanılarak en basit düzeydeki matematik becerileri somut hale getirmeyi hedefler. Çocuklarımız bu etkinlikte farklı nesneler kullanarak onların azlık çokluk farkını, eksilme ve artma, sayı sayma, gibi becerileri geliştirilir. Gerçek yaşam içerisindeki materyaller kullanılarak çeşitli konseptler hazırlanır ve oyunlar oynanarak çocuklar ile eğlenceli aktiviteler düzenlenir.